ПРАТ "Коростишівгаз"
Головна

ДО ВІДОМА КОРИСТУВАЧІВ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

 

   ПрАТ “Коростишівгаз” повідомляє, що відповідно до вимог “Правил безпеки систем газопостачання”, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року № 285 та “Кодексу газорозподільних систем”, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2015 року за № 1379/27824, - умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником (балансоутримувачем), а обслуговування та ремонт газового обладнання проводяться підприємством, що має відповідні дозвільні документи. Технічне обслуговування передбачає систему обходу трас газопроводів та газового обладнання, що дає змогу утримувати їх в справному стані. При технічному обслуговуванні здійснюються контроль за технічним станом, перевірка на загазованість, виявлення місць витоку газу, очищення, змащення, регулювання та інші операції з утримання працездатності і справності системи газопостачання. У разі не забезпечення власником технічного обслуговування газових приладів, відповідно до “Правил безпеки систем газопостачання”, газове обладнання підлягає відключенню від системи газопостачання.

     Нормативні документи, якими газорозподільні підприємства  зобов'язувалися здійснювати для побутових споживачів безоплатне проведення планово-технічного обслуговування (надалі - ПТО) систем газопостачання та газового обладнання в приватних житлових будинках та квартирах багатоповерхового житлового фонду, втратили чинність згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 року № 442 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України”.

     Вартість технічного обслуговування буде залежити від об’єму роботи, а саме: протяжності газопроводів, кількості газових приладів, їх типу та періоду обслуговування, що визначається у додатку до договору. Технічне обслуговування проводиться: раз на рік для опалювальних приладів та газових водонагрівачів, раз на три роки – для газової плити (поверхні).

     ПрАТ “Коростишівгаз” нагадує усім споживачам природного газу, що своєчасне технічне обслуговування газових приладів – запорука їх безпечного функціонування. Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам природного газу необхідно потурбуватися про свою безпеку та організувати перевірку стану системи вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту та заміни газового обладнання сторонніх осіб. 

Якщо газові прилади або арматура газопроводу знаходиться в аварійному стані, що неможливо усунути на місці, або подальша експлуатація приладу може загрожувати життю людей, слюсар зобов'язаний, після узгодження з майстром, відключити газовий прилад з встановленням заглушки на крані перед приладом і скласти відповідний акт.


У випадку незабезпечення технічного обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирному будинку розподіл природного газу припиняється.Працівникам ПрАТ « Коростишівгаз» потрібно періодично відвідувати оселі для контрольного зняття показань лічильника або його демонтажу,для проведення періодичної повірки,як це передбачено законодавством України.

У разі відмови в доступі працівнику газової компанії до лічильника споживача,внаслідок чого представник ПрАТ «Коростишівгаз» не здійснив контрольне зняття показань лічильника газу або його демонтаж/монтаж,що призвело до порушення строку проведення періодичної повірки лічильника газу-визначення об’єму спожитого енергоресурсу здійснюється за граничними об’ємами споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв  із дня останнього контрольного зняття показань лічильника до дня забезпечення вільного доступу представникам компанії(Кодекс газорозподільних систем. Розділ XI. Глава 3.II/4-5)

Як це відбувається

Працівник газової компанії складає акт про порушення, а споживачеві надсилається письмове повідомлення про те , що через 20 днів нарахування будуть здійснюватися за граничними об’ємами споживання природного газу. Протягом цього строку споживач дає можливість забезпечити доступ представникам газової компанії до лічильника для зняття показань або його демонтажу, для повірки і тоді нарахування будуть проводитись за фактичним споживанням.


ЯК ПРИВЕСТИ ОБ’ЄМ СПОЖИТОГО ГАЗУ ДО СТАНДАРТНИХ УМОВ

 Інформуємо, що є шість груп коефіцієнтів для приведення об’єму газу до стандартних умов, в залежності від місця розташування лічильника.

Стандартні умови - це температура повітря 20 градусів за Цельсієм та абсолютний тиск 760 мм ртутного стовпчика.

Лічильники, які встановлено у споживачів, рахують об’єм газу в робочих умовах. Якщо потребується визначити об’єм у стандартних умовах, розрахунок проводиться за спеціальною Методикою, яка затверджена наказом Міністерства палива та енергетики №116 від 26.02.2004 р. Нею визначено шість груп коефіцієнтів для коригування показань лічильника. Ці коєфіцієнти називають перевідними чи поправочними. За допомогою цих коефіцієнтів, будь-який споживач може самостійно визначити своє споживання газу в стандартних умов.
 
Допомога в оформленні субсидії 2019 р. PDF Друк e-mail

Соціальний проєкт від фінансового сайту Maanimo «Субсидії: запитай та отримай відповідь».

Напередодні опалювального сезону тисячі українців шукають інформацію про оформлення субсидії. На жаль, далеко не кожен здатний розібратися в усіх тонкощах цього складного процесу – законодавство та правила оформлення субсидій постійно змінюються, викликаючи багато питань у наших громадян.

Саме тому Фінансовий портал Maanimo створив спеціальну сторінку «Як розрахувати субсидію», на якій зібрана найактуальніша та максимально повна інформація про оформлення субсидії в України. Крім того, враховуючи попит на консультації з цього питання, ми створили систему зворотного зв’язку з працівниками редакції, який в коментарях під статтею регулярно надає детальну консультацію з кожного конкретного випадку.

Кожна ситуація в кожній родини абсолютно унікальна, тому для оформлювача субсидії особливо важливий індивідуальний підхід саме до його обставин.

Враховуючи високу завантаженість органів державної влади та постачальників комунальних послуг перед стартом опалювального сезону, можливість отримати додаткову інформацію є особливо актуальною.

Для того, щоб отримати консультацію, необхідно:

- перейти на сторінку https://maanimo.com/helpful/141877-kak-rasschitat-subsidiyu-v-ukraine-poryadok-i-osobennosti-nachisleniya-subsidiy

- у кінці статті написати коментар зі своїм питанням

- чекати на відповідь працівників редакції порталу

Увага! Проект є соціально спрямованим та повністю безкоштовним.


 
PDF Друк e-mail

ПАМ`ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ПРО ГАЗ


Пам`ятайте!!! Порушення правил експлуатації газових
приладів та поганий догляд за ними є причиною вибухів, пожеж та отруєнь!!!

На що звертати головну увагу при користуванні  газовими приладами:
1. При появі запаху газу негайно перекрийте крани пальників газової апаратури на газопроводах перед нею, відкрийте кватирки (вікна, фрамуги тощо), не запалюйте  вогонь, не вмикайте і не вимикайте електроприлади, не користуйтесь електродзвониками, викличте службу «104». Перед користуванням газовими приладами неодмінно провентилюйте приміщення.
2. При відсутності або слабкій тязі у димоході не користуйтеся газовими приладами – це смертельно небезпечно.
3. Не вмикайте кран на газовому приладі не маючи у руках запаленого сірника, заздалегідь піднесеного до пальника приладу.

Детальніше...
 
PDF Друк e-mail

Шановні споживачі природного та зрідженого газу!


Газ зігріває сьогодні кожен дім, кожну оселю, його використовують для приготування їжі.
Газ – це швидко, вигідно, зручно, але й небезпечно!
При недбалому його використанні він може бути не тільки помічником: внаслідок порушення правил безпеки при користуванні газовими приладами страждають люди, завдаються значні матеріальні збитки!
Незважаючи на вжиття заходів по запобіганню травматизму при користуванні населенням газом в побуті, протягом 2010-2011років в Житомирській області внаслідок грубих порушень правил безпеки виникло ряд аварій з трагічними наслідками.


Детальніше...
 
Постанова НКРЕ №2498 PDF Друк e-mail

Про затвердження Типового договору розподілу природного газу

Постанова НКРЕКП №2498 "Про затвердження Типового договору розподілу природного газу"

 
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 2